12 Δεκεμβρίου 2010

Oλυμπιακός - Ατρόμητος 2-1........

Ένα ξέσπασμά του Κέβιν Μιραλάς στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να δώσει στον Ολυμπιακό την έβδομη σερί εντός έδρας νίκη, με 2-1 κόντρα στον Ατρόμητο, χάρη στα γκολ του Φουστέρ στο 33’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και του Βέλγου επιθετικού στο 35’ μετά από ασίστ του Ζαϊρι. Για τον Ατρόμητο μείωσε στις καθυστερήσεις ο Φαβάλι......
94΄Λήξη αναμέτρησης

93' ΓΚΟΟΟΛ Για τον Ατρόμητο, ο Λούκας Φαβάλι πλάσαρε εύστοχα τον Πάρντο μετά από πάσα του Καμαρά, 2-1

79' Δυνατό σουτ του Τάτου, η μπάλα άουτ

75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Περόνε πέρασε στη θέση του Νάστου και ο Γιώργος Δώνης δείχνει να τα παίζει όλα για όλα

71' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, τη θέση του Ζαϊρι, παίρνει ο Μοϊσες Ουρτάδο

71' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Σαρμιέντο παίρνει τη θέση του Καραγκούνη

69' Κόκκινη κάρτα στον Ντουντού από τον διαιτητή Θάνο, με τον Βραζιλιάνο να βρίσκει με τον αγκώνα του επικίνδυνα τον Τάτο σε μια διεκδίκηση στον αέρα, σε ένα μαρκάρισμα που δεν δικαιολογεί την απόφαση του διαιτητή της συνάντησης.

64΄Κίτρινη κάρτα στον Αριέλ Ιμπαγάσα για καθυστέρηση

60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Κρίστιαν Νέμεθ, πέρνα στη θέση του Κέβιν Μιραλάς

59' Διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Αναστασάκος δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την σέντρα του Βινιάλ, έδιωξε ο Μοντέστο σχεδόν πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια, ο Φαβάλι βρέθηκε στη μικρή περιοχή σε θέση για γκολ, και πάλι ο Μοντέστο έδιωξε σε κόρνερ

57' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Αναστασάκος πήρε τη θέση του Σαγκανόφσκι

56' Το εξαιρετικό passing game του Ολυμπιακού εδώ και αρκετή ώρα έφερε τον Φουστέρ σε θέση βολής, το σουτ που επιχείρησε όμως, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μιχαηλίδης.

50' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με το περίτεχνο σουτ του Ζαϊρι, αποκρούει σε κόρνερ ο Μιχαηλίδης, στην πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

Β' Ημίχρονο

45+3 Λήξη πρώτου μέρους

45' Τοροσίδης, Ζαϊρι έκρυψαν τη μπάλα, πάσα του τελευταίου στον Πάντελιτς ο οποίος σκοράρει, όμως έχει υποδειχθεί σωστά σε θέση οφ σάιντ

40' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό, ο Μιραλάς βρέθηκε σε θέση βολής από πλάγια θέση, σούταρε με το αριστερό αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι.

osfp atromitos 2-0 dokari miralas

Ανέβηκε από spapas. - Δείτε κι άλλα αθλητικά και extreme sports video.

35 ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Ζαϊρι έκανε την ασίστ στον Μιραλάς και ο Βέλγος με ένα εξαιρετικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μιχαηλίδη για 2ή φορά μέσα σε τρία λεπτά, 2-0

osfp atromitos 2-0 goal miralas

Ανέβηκε από spapas. - Βίντεο από μπάσκετ, μπέιζμπολ και πάλη.

33' ΓΚΟΟΟΛ για τους γηπεδούχους. Ο Φουστέρ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό, 1-0

osfp atromitos 1-0 me penalti fouster

Ανέβηκε από spapas. - Περισσότερα επαγγελματικά, αθλητικά και εκπαιδευτικά βίντεο.

33' Εκτέλεσε κόρνερ ο Ζαϊρι, έδιωξε με υπερένταση ο Μιχαηλίδης, ο Μιραλάς ανατράπηκε στην περιοχή, πέναλτι για τον Ολυμπιακό.

32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Μιραλάς συνεργάστηκε άψογα με τον Πάντελιτς, το σουτ του Βέλγου, απέκρουσε ο Μιχαηλίδης.

28' Κίτρινη κάρτα και για τον Βασίλη Τοροσίδη για διαμαρτυρία

28' Κίτρινη κάρτα για τον Ολιβέιρα, θα μπορούσε να δει ακόμη και απευθείας κόκκινη

28' Αντιαθλητικό μαρκάρισμα του Ολιβέιρα πάνω στον Φουστέρ, με τον Ισπανό μεσοεπιθετικό του Ολυμπιακού να βρίσκεται στο έδαφος και να δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

osfp atromitos skliro faul oliveira ston fouster

Ανέβηκε από spapas. - Ανακαλύψτε τα πιο καινούρια και καλύτερα αθλητικά βίντεο.

26' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Νεμπεγλέρας βρήκε τον Καμαρά στην περιοχή όμως ο Μέλμπεργκ έκοψε ιδανικά και οριακά τον επιθετικό του Ατρόμητου

23' Κίτρινη κάρτα στον Τάτο, για φάουλ πάνω στον Χολέμπας

19' Εξαιρετική ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Φουστέρ βρέθηκε τετ α τετ με τον Μιχαηλίδη όμως ο γκολκίπερ του Ατρόμητου έδιωξε, στη συνέχεια ένα μακρινό σουτ από τον Χολέμπας, η μπάλα εκ νέου στα χέρια του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων

15' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Μάρκο Πάντελιτς παίρνει τη θέση του τραυματία Ντένις Ρόμενταλ

14' Εκτέλεση κόρνερ από τον Ιμπαγάσα, ο Τοροσίδης πήρε την κεφαλιά όμως απομάκρυναν οι αμυντικοί του Ατρόμητου

10' Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ντένις Ρόμενταλ ο οποίος υποφέρει και βρίσκεται πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο. Αμέσως σηκώθηκε ο Μάρκο Πάντελιτς για προθέρμανση

7' Σέντρα του Νεμπεγλέρα στην περιοχή, εύκολα μπλόκαρε ο Πάρντο

3' Έχοντας κερδίσει τρία κόρνερ στα πρώτα λεπτά, ο Ολυμπιακός δείχνει ξεκάθαρα την διάθεση του να πάρει από νωρίς τα ινία του αγώνα

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε): Πάρντο, Μοντέστο, Μέλμπεργκ, Ιμπαγάσα, Ντουντού, Ζαϊρί, Μιραλάς, Φουστέρ, Χολέμπας, Ρόμενταλ, Τοροσίδης

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Φαβάλι, Βινιάλ, Σαγκανόφσκι, Καραγκούνης, Τάτος, Ολιβεϊρα

Γήπεδο:«Γ. Καραϊσκάκης»

Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Τρύφωνας (Κέρκυρας), Αργυρός (Αθηνών)